1. В разі невиконання споживачем обов'язків за договором про споживчий кредит, уключаючи прострочення виконання зі сплати платежів, можуть бути застосовані такі заходи:
- з клієнта може бути стягнута пеня за прострочення сплати платежів в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який нараховується пеня, від суми простроченої заборгованості за кредитом та/або процентами за кожний календарний день прострочення. Пеня не може бути більшою за 15 відсотків суми простроченого платежу. Сукупна сума неустойки нарахована за порушення зобов’язань клієнта на підставі договору, не може перевищувати половини суми, одержаної клієнтом за договором;
- право фінансової установи у визначених договором випадках вимагати дострокового погашення платежів за кредитом та відшкодування збитків, завданих йому порушенням зобов'язання;
- фінансова установа має право звернути стягнення на передане в іпотеку житло або інше нерухоме майно згідно із законодавством України. У разі недостатності коштів, отриманих від реалізації переданого в іпотеку нерухомого майна для погашення вимоги за договором про надання споживчого кредиту, на особисте майно клієнта може бути звернено стягнення для погашення кредиту;
- фінансова установа має право звернути стягнення на передане в заставу рухоме майно згідно із законодавством України. У разі недостатності коштів, отриманих від реалізації переданого в заставу рухомого майна, на особисте майно клієнта може бути звернено стягнення для погашення кредиту;
- фінансова установа має право відступити право вимоги за договором про споживчий кредит, третім особам, залучити колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості за споживчим кредитом.
2. Порушення виконання зобов'язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.
3. Фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи пов'язаної з ним особи як обов'язкову умову надання споживчого кредиту.
4. Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання споживчого кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ.
5. Фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів про споживчий кредит тільки за згодою сторін. Всі зміни та доповнення до договорів повинні бути зроблені в письмовій формі й підписані сторонами.
6. Клієнт має можливість відмовитися від отримання рекламних матеріалів каналами дистанційного електронного обслуговування.
7. Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування споживчим кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати.
8. Договір може бути продовжений за взаємною згодою сторін без погіршення умов договору для Клієнта, при цьому сторони підписують відповідну додаткову угоду.